Постійні комісії Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України
ПОЛОЖЕННЯ про постійні комісії Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я України
Додаток до постанови Пленуму від 20.12.2012 р. № ПЛ-2-5
I. Загальні положення
- Постійні комісії Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України створюються з метою розвитку профспілкового руху, залучення членів профспілки до більш активної участі в реалізації основних напрямів діяльності та статутних завдань галузевої Профспілки, для вивчення, підготовки й попереднього розгляду питань, які належать до повноважень територіальної профспілкової організації.
- Постійні комісії обираються з числа членів Президії, обласного комітету та профспілкових активістів за рекомендацією первинних профспілкових організацій у складі голови, заступника голови, секретаря та членів комісії.
- Пропозиції щодо переліку постійних комісій, їх персонального складу та керівників вносяться на розгляд виборного органу територіальної профспілкової організації.
- Постійні комісії у своїй діяльності керуються законодавством України, Статутом, основними напрямами діяльності галузевої Профспілки, рішеннями виборних органів Профспілки, цим Положенням.
- Постійні комісії підзвітні і підконтрольні Президії Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України на період її повноважень.
- У своїй роботі постійні комісії взаємодіють між собою, з Ревізійною та Мандатною комісіями Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.
- Постійні комісії створюються на термін повноважень виборного органу територіальної організації.
II. Повноваження постійних комісій
- Виконують доручення Президії, керівництва Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України щодо розгляду питань статутних повноважень організації.
- Складають плани роботи.
- Проводять засідання комісій.
- Розглядають попередньо документи й матеріали, що вносяться на розгляд Президії та Пленумів обласної організації.
- Розробляють проекти постанов виборних органів.
- Розробляють положення щодо заходів обласної організації.
- Готують висновки до матеріалів на засідання Президії, згідно затвердженого порядку денного.
- Приймають участь у заходах, які проводить територіальна організація.
- Надають пропозиції до планів роботи Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України.
- Здійснюють діяльність за такими напрямками роботи:
- з питань організаційної роботи;
- з питань соціально–економічного та правового захисту членів профспілки;
- з питань охорони праці та здоров’я;
- з питань культурно–масової, спортивної роботи та оздоровлення;
- з питань молодіжної політики.
III. Основні напрямки діяльності постійних комісій
1. Постійна комісія з питань організаційної роботи:
- Проводить заходи щодо роз’яснення ролі та завдань профспілки в сучасних умовах, а також прав, обов’язків та переваг членів профспілки, їх залучення до профспілкового членства.
- Організовує додержання статутних вимог щодо ведення обліку членів профспілки в структурних ланках обласної профспілки.
- Спільно з іншими постійними комісіями бере участь у підготовці матеріалів на засідання Президії, Пленумів, звітно–виборних конференцій обласної організації.
- Готує висновки та пропозиції щодо організаційного зміцнення профспілки, посилення мотивації профспілкового членства.
- Готує пропозиції до розгляду Президії щодо внесення змін до Статуту Профспілки, цього Положення, інших нормативних актів з питань організаційно-статутної діяльності профспілки.
- Вивчає, узагальнює та вносить пропозиції щодо поширення кращого досвіду роботи первинних профспілкових організацій, вносить відповідні пропозиції щодо удосконалення структури обласної організації.
- Аналізує та вносить пропозиції щодо поліпшення системи збору та узагальнення даних статистичної звітності про профспілкове членство у первинних профспілкових організаціях.
- Здійснює розробку рекомендацій щодо організаційного забезпечення роботи з членами профспілки, вдосконалення системи підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації профспілкових кадрів та активу.
- Готує висновки та пропозиції щодо реалізації рішень з’їзду, Постанов ЦК Профспілки, Президії обласної організації з питань, що належать до повноважень комісії.
- Аналізує спільно з іншими комісіями листи, звернення, скарги, які надійшли до комісії.
- Висвітлює свою діяльність на сторінках сайту організації.
- Вносить пропозиції Президії щодо заохочення профспілкових активістів.
- Надає пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Галузевої угоди.
- Забезпечує ведення відповідної документації, згідно статутних вимог (плани роботи, протоколи засідань, матеріали підготовки питань на розгляд Президії, пропозиції реалізації рішень).
- Надає практичну допомогу первинним профспілковим організаціям з питань організаційної роботи.
2. Комісія з питань соціально-економічного та правового захисту членів профспілки:
- Здійснює аналіз застосування чинних норм праці, умов її оплати та вносить відповідні пропозиції для забезпечення виконання законодавства з цих питань.
- Спільно з іншими постійними комісіями бере участь у підготовці матеріалів на засідання Президії, Пленумів, звітно–виборних конференцій обласної організації та її структурних ланок.
- Готує пропозиції до розгляду Президії щодо внесення змін до Статуту Профспілки, цього Положення, інших нормативних актів з питань, які відносяться до повноважень комісії.
- Аналізує виконання галузевої угоди та колективних договорів закладів охорони здоров’я та вносить відповідні пропозиції.
- Готує та вносить пропозиції до плану роботи з питань соціального захисту членів профспілки.
- Вивчає питання та вносить пропозиції щодо додаткових, порівняно з чинним законодавство, гарантій та пільг для працівників галузі.
- Готує висновки та пропозиції щодо реалізації рішень з’їзду, Постанов ЦК Профспілки, Президії обласної організації з питань, що належать до повноважень комісії.
- Висвітлює свою діяльність на сторінках сайту обласної організації.
- Вивчає, узагальнює та вносить пропозиції щодо поширення кращого досвіду роботи первинних профспілкових організацій з питань соціального захисту членів профспілки.
- Забезпечує ведення відповідної документації, згідно статутних вимог (плани роботи, протоколи засідань, матеріали підготовки питань на розгляд Президії, пропозиції для реалізації рішень).
- Надає пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Галузевої угоди з питань соціально–економічного та правового захисту спілчан.
- Проводить аналіз ситуації стосовно дотримання законодавства про працю у первинних профспілкових організаціях та готує відповідні пропозиції.
- Спільно з правовим інспектором здійснює надання правової допомоги первинним профспілковим організаціям, членам профспілки на їх письмове звернення.
- Аналізує спільно з іншими комісіями листи, звернення, скарги, які надійшли до комісії.
3. Постійна комісія з питань охорони праці та здоров'я:
- Аналізує стан справ щодо здійснення громадського контролю у закладах охорони здоров'я за додержанням роботодавцями вимог законів та інших нормативно–правових актів з охорони праці, захист прав та інтересів членів профспілки у цій сфері.
- Вивчає питання та вносить пропозиції щодо профілактики нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
- Залучає фахівців з питань охорони праці та готує пропозиції до розгляду Президії з питань охорони праці.
- Аналізує виконання галузевої угоди, колективних договорів закладів охорони здоров’я та вносить відповідні пропозиції відповідно до своїх повноважень.
- Аналізує стан умов і безпеки праці, рівень виробничого травматизму, загальної та професійної захворюваності, а також соціально-побутового забезпечення працівників.
- Готує висновки та пропозиції щодо реалізації рішень з’їзду, Постанов ЦК Профспілки, Президії обласної організації з питань охорони праці.
- Вивчає, узагальнює та вносить пропозиції щодо поширення кращого досвіду роботи первинних профспілкових організацій з питань охорони праці та здоров'я членів профспілки.
- Приймає участь в опрацюванні нормативно-правових актів з питань охорони праці та здоров’я працівників, підготовці пропозицій щодо них.
- Готує пропозиції до розгляду Президії щодо внесення змін до Статуту Профспілки, цього Положення, інших нормативних актів з питань, які відносяться до повноважень комісії.
- Висвітлює свою діяльність на сторінках сайту обласної організації.
- Аналізує спільно з іншими комісіями листи, звернення, скарги , які надійшли до комісії.
4. Комісія з питань культурно–масової, спортивної роботи та оздоровлення:
- Діє з метою створення умов для духовного розвитку особистості, задоволення культурних, освітніх потреб, організації фізичної культури та спорту, створенню умов для самодіяльної творчості членів профспілки.
- Сприяє у реалізації права членів профспілки та їх сімей на відпочинок, духовний, фізичний та творчий розвиток.
- Пропагує, затверджує та організовує заходи спрямовані на формування здорового способу життя працівників галузі.
- Надає пропозиції до плану роботи обласної організації галузевої профспілки про заходи, які входять до компетенції комісії.
- Розробляє та вносить на розгляд Президії положення про культурно–масові та спортивні заходи.
- Вивчає, узагальнює та вносить пропозиції щодо поширення кращого досвіду роботи первинних профспілкових організацій з питань культурно–масової та спортивної роботи.
- Готує висновки та пропозиції щодо реалізації рішень Постанов ЦК Профспілки, Президії обласної організації з питань культурно–масової роботи та спорту.
- Надає пропозиції на розгляд Президії щодо заохочення кращих активістів.
- Готує пропозиції до розгляду Президії щодо внесення змін до Статуту Профспілки, цього Положення, інших нормативних актів з питань, які відносяться до повноважень комісії.
- Співпрацює з громадськими організаціями та благодійними фондами згідно повноважень.
- Висвітлює свою діяльність на сторінках сайту обласної організації.
5. Комісія з питань молодіжної політики:
- Проводить роботу по залученню молоді до членства в профспілці.
- Проводить заходи у колективах закладів охорони здоров’я щодо роз’яснення ролі та завдань профспілки в сучасних умовах, а також прав, обов’язків та переваг членів профспілки.
- Веде пропагандистську діяльність, спрямовану на формування здорового способу життя.
- Пропагує культурні цінності, залучає молодь до активної участі в проведенні державних, традиційних та професійних свят.
- Складає план роботи молодіжної організації та вносить пропозиції на засідання Президії.
- Готує пропозиції до розгляду Президії щодо внесення змін до Статуту Профспілки, цього Положення, інших нормативних актів з питань, які відносяться до повноважень комісії.
- Приймає участь у просвітницьких заходах, спрямованих на розв'язання гострих соціальних проблем молодих фахівців галузі охорони здоров'я.
- Спільно з іншими постійними комісіями надає пропозиції що стосуються проблемних питань молоді.
- Вивчає, узагальнює та надає пропозиції,які стосуються питань адаптації у колективах, підвищенню кваліфікації, дотриманню законодавства про працю, вирішенню соціально–побутових проблем молодих спеціалістів.
- Надає пропозиції щодо розвитку інституту наставництва для молодих фахівців.
- Надає пропозиції щодо морального та матеріального заохочення молодих спеціалістів.
- Готує матеріали на планові засідання виборного органу щодо діяльності комісії.
- Надає пропозиції щодо формування кадрового профспілкового активу.
- Висвітлює свою діяльність на сторінках сайту обласної організації.
IV. Організація роботи постійних комісій
- Робота постійної комісії проводиться згідно з затвердженим на Президії планом роботи.
- Засідання постійної комісії проводяться не рідше одного разу в три місяці, якщо в них бере участь не менше половини загального складу комісії.
- За результатами розгляду питань на своїх засіданнях постійні комісії можуть рекомендувати внести питання на розгляд Президії, ЦК Профспілки, надаючи при цьому проекти рішень та необхідні матеріали.
- Рішення комісії приймається відкритим голосуванням і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх на її засіданні.
- Організація роботи постійної комісії покладається на голову комісії.
- Голова постійної комісії планує роботу, скликає і веде засідання.
- Члени комісії зобов’язані брати участь у роботі комісії та виконувати рішення комісії.
- Протокол засідання комісії підписує голова комісії, веде протоколи секретар комісії.
- Організаційно-технічне забезпечення роботи постійних комісій здійснюється працівниками виконавчого апарату Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я.
V. Прикінцеві положення
- Це Положення набуває чинності з моменту затвердження його на засіданні виборного органу.
- Зміни та доповнення до Положення, а також до складу постійної комісії може внести лише Президія обласної організації.
Склад комісії з питань організаційної роботи
Голова комісії:
Ковтун Володимир Вікторович - Голова первинної профспілкової організації КЗ „Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних”
Заступник голови комісії:
Замуренко Світлана Олександрівна - Голова первинної профспілкової організації станції швидкої медичної допомоги
Секретар комісії:
Тецька Ірина Станіславівна - Головний спеціаліст Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України
Члени комісії:
Кліпко Галина Степанівна - Голова первинної профспілкової організації
Руденко Олена Георгіївна - Голова первинної профспілкової організації
Сервуля Ольга Вікторівна - Голова первинної профспілкової організації
Шишко Лариса Леонідівна - Голова первинної профспілкової організації
Яловенко Валентина Гнатівна - Голова первинної профспілкової організації
Склад комісії з питань соціально-економічного та правового захисту
Голова комісії:
Татарінова Тетяна Леонтіївна - Голова первинної профспілкової організації КЗ "Херсонська обласна клінічна лікарня"
Заступник голови комісії:
Бабіч Альона Володимирівна - Начальник юридичної групи КЗ "Херсонський обласний центр технічного нагляду та фінансового контролю за діяльністю закладів охорони здоров'я" ХОР, член первинної профспілкової організації
Секретар комісії:
Онопрієнко Ірина Михайлівна - Голова первинної профспілкової організації обласного кардіологічного диспансеру
Члени комісії:
Ісакова Олена Іванівна - Голова первинної профспілкової організації
Арабаджи Володимир Микитович - Голова первинної профспілкової організації
Близнюк Тетяна Георгіївна - Голова первинної профспілкової організації
Кушнір Лоріс Миколайович - Голова первинної профспілкової організації
Михальченко Лідія Леонідівна - Голова первинної профспілкової організації
Григор'єва Олена Володимирівна - Голова первинної профспілкової організації
Склад комісії з питань охорони праці та здоров'я
Голова комісії:
Яницький Юрій Вадимович - Голова первинної профспілкової організації Новокаховської міської лікарні
Заступник голови комісії:
Литвинова Ольга Сергіївна - Голова первинної профспілкової організації обласної інфекційної лікарні
Секретар комісії:
Донова Оксана Євгенівна - Голова первинної профспілкової організації обласного госпіталю інвалідів ВВВ
Члени комісії:
Маренковський Петро Петрович - Голова первинної профспілкової організації
Соколов Олег Олександрович - Голова первинної профспілкової організації
Козлов Вадим Володимирович - Голова первинної профспілкової організації
Пармьонова Тамара Нікандрівна - Голова первинної профспілкової організації
Гриценко Олександр Миколайович - Голова первинної профспілкової організації
Братищенко Наталія Сергіївна - Голова первинної профспілкової організації
Склад комісії з питань культурно-масової роботи та оздоровлення
Голова комісії:
Чуєнко Світлана Миколаївна - Голова первинної профспілкової організації КЗ ”Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського”
Заступник голови комісії:
Шкурат Ірина Миколаївна - Голова первинної профспілкової організації КЗ "Херсонська обласна психіатрична лікарня"
Секретар комісії:
Гаркуша Тетяна Анатолівна - Голова первинної профспілкової організації обласної СЕС
Члени комісії:
Вишневська Світлана Микитівна - Голова первинної профспілкової організації
Лисецька Олена Борисівна - Голова первинної профспілкової організації
Бородай Володимир Григорович - Голова первинної профспілкової організації
Богинська Катерина Петрівна - Голова первинної профспілкової організації
Фомін Володимир Григорович - Голова первинної профспілкової організації
Харченко Олена Миколаївна - Голова первинної профспілкової організації
Склад комісії з питань молодіжної політики
Голова комісії:
Дорошенко Андрій Анатолійович - Голова молодіжної ради Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України
Заступник голови комісії:
Рябоконь Анастасія Олексіївна - Член профспілкового комітету КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних", голова молодіжної ради лікарні
Секретар комісії:
Дудкіна Тетяна Михайлівна - Член первинної профспілкової організації Херсонського обласного шкірно-венерологічного диспансеру, молодша медична сестра
Члени комісії:
Дробот Євген Сергійович - Член профспілкового комітету первинної профспілкової організації студентів Херсонського базового медичного коледжу
Леснік Василь Вікторович - Член первинної профспілкової організації КЗ "Херсонська міська психоневрологічна поліклініка", лікар-психіатр
Булгакова Елла Євгенівна - Член первинної профспілкової організації КЗ "Херсонська обласна клінічна лікарня", лікар-терапевт
Гриценко Тетяна Леонідівна - Член первинної профспілкової організації управління охорони здоров'я Херсонської міської ради, головний спеціаліст
Стоянович Ганна Олександрівна - Казначей первинної профспілкової організації Херсонське обласне бюро судово–медичної експертизи, лікар експерт-цитолог
Егоров Сергїй Олексійович - Член первинної профспілкової організації Херсонська міська станція швидкої допомоги, старший фельдшер