Виборні органи
Вищим керівним органом Херсонської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я України є конференція.
Профспілкова конференція формує відповідні виборні органи: обласний комітет, який керує роботою обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я між конференціями. Для рішення організаційних та поточних питань обирається президія у складі голови та її членів.
Кількісний склад президії визначає обласний комітет.
Норми представництва та порядок виборів делегатів на конференцію встановлюються обласним комітетом.
Голова обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я є делегатом конференцій за посадою.
Рішення про дату скликання та порядок денний оголошується не пізніше ніж за один місяць до конференції.
Конференція обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я обирає ревізійну комісію.
Кількісний склад обласного комітету, його структуру встановлює конференція.
Обласному комітету обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я надається право додаткового укладання виробничих угод із фахівцями для виконання конкретних програм.
Вибори голови обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я проводяться безпосередньо на конференції.
Порядок виборів керівних органів обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я та їх керівників, форму голосування (таємне або відкрите) визначає конференція. Обраними вважаються особи, які отримали більше половини голосів осіб, що брали участь у голосуванні.
В разі обрання керівника на конференції він одночасно стає головою обласного комітету та очолює президію.
Вибори керівних органів обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я, в тому числі голови обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я проводяться на конференції один раз в п'ять років.
Рішення про дострокові вибори будь-якого профспілкового органу обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я приймається на вимогу не менше як 1/3 членів обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я або за пропозицією вищого профспілкового органу.
Профспілкові збори, засідання обласного комітету Профспілки працівників охорони здоров´я та його президії - правомочні при участі в них більше половини членів профспілкової організації, членів обласного комітету Профспілки працівників охорони здоров´я, президії, а профспілкова конференція - правомочні при участі в них не менше двох третин делегатів.
Рішення конференції, засідань обласного комітету Профспілки працівників охорони здоров´я, президії приймаються більшістю голосів від кількості присутніх, які брали участь в голосуванні.
Керівники профспілкових органів обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я, які обираються зборами (конференцією), звільняються від посади тим же органом більшістю голосів учасників зборів, делегатів конференції.
Звільнення від посади голови обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я та обласного комітету, обраного конференцією обласної організації Профспілки працівників охорони здоров´я вирішується на конференції.
Пленум обласного комітету Профспілки працівників охорони здоров´я скликається по мірі необхідності, але не рідше одного разу на рік та визначають періодичність засідань президії обласного комітету Профспілки працівників охорони здоров´я ради голів (не рідше одного разу у квартал).
Обласний комітет Профспілки працівників охорони здоров´я може створювати постійні і тимчасові комісії, секції, визначає їх функції та повноваження, затверджує Положення про них.